Absolwenci I LO – pracownicy naukowi

•    Abramowicz Włodzimierz - profesor  matematyki, Uniwersytet we Lwowie
•    Balcerczyk Aneta - doktor biologii,  Uniwersytet Łódzki
•    Banaszkiewicz-Pośpiechowa Leokadia - profesor filologii ,WSP w Opolu
•    Bartos Sebastian - profesor ekonomii ,City University of New York
•    Bąbol – Wachowska Barbara     - profesor historii, Uniwersytet Łódzki
•    Bielecka- Falicka Krystyna - doktor filologii romańskiej, UMCS w Lublinie
•    Celińska Dorota- doktorant informatyki, Uniwersytet Warszawski
•    Chmielewski Paweł - doktor habilitowany historii, Uniwersytet Łódzki
•    Cichowski  Zbigniew - doktor nauk chemicznych, Politechnika Łódzka
•    Cyniak Eugeniusz - doktor filologii,  Mazowiecka Wyższa Szkoła
     Humanistyczno-Pedagogiczna w Łowiczu
•    Czapelska-Wandelt Barbara - profesor zwyczajny , Politechnika Łódzka
•    Dałkowski Radosław - doktor chemii Uniwersytet Łódzki
•    Dobrowolski  Arkadiusz- doktor nauk technicznych, Politechnika Warszawska       
•    Dziubałtowski Seweryn- profesor botaniki, prodziekan SGGW
•    Emanuel Krzysztof - doktor nauk medycznych
•    Fiderek Paweł - doktorant informatyki, Politechnika Łódzka
•    Frazik Józef Tomasz - profesor historii, Politechnika Krakowska
•    Gaczyńska-Osmulska Maria - biolog,  Harward University USA
•    Gajda – Chądzyńska Alina - doktor matematyki, Uniwersytet Łódzki
•    Gajda Jan Bogusław - profesor doktor habilitowany, kierownik badań operacyjnych na Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym, Uniwersytet Łódzki
•    Galwas Bogdan Andrzej- profesor doktor habilitowany inżynier, Instytut Mikro i Optoenergetyki, Politechnika Warszawska    
•    Gerszberg Aneta - doktor biologii, Uniwersytet Łódzki
•    Goździk Jan Stanisław - doktor geografii,  Uniwersytet Łódzki
•    Grębecki Andrzej - profesor biologii PAN
•    Hemerling Leon – profesor, pracuje w Niemczech na uczelni
•    Hłobaż Artur- doktor informatyki, Uniwersytet Łódzki                     
•    Hunca Ewa Maria - doktor filologii, Uniwersytet Warszawski
•    Hunca-Bednarska Anna - doktor psychologii, KUL Lublin
•    Iwanik Anzelm Karol    - profesor matematyki, Politechnika Wrocławska
•    Jakubowski Henryk- doktor ichtiologii,  Uniwersytet Łódzki
•    Jarno Witold- profesor doktor habilitowany historii, Uniwersytet Łódzki
•    Jastrzębski Bogdan Ziemowit - doktor bibliotekoznawca, Uniwersytet Łódzki
•    Jędrasiewicz Tadeusz    - doktor nauk medycznych ,Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii
•    Kawka- Wolaniuk Anita Magdalena    - profesor geografii, Uniwersytet Łódzki
•    Kincel Włodzimierz - doktor habilitowany ekonomii,  Uniwersytet Łódzki
•    Koczan Teresa- doktor pedagogiki, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach filia Piotrków Trybunalski
•    Kowalski Marek - profesor doktor habilitowany nauk medycznych,  Uniwersytet Medyczny w Łodzi                            
•    Krawczyk-Stańdo Dorota - doktor matematyki, Politechnika Łódzka
•    Kurzyk Ryszard - doktor ekonomii, Uniwersytet Łódzki
•    Landau Ludwik - naukowiec, statystyk, ekonomista, polityk,  Główny Urząd Statystyczny, Instytut Badania Koniunktury Gospodarczej, Instytut Gospodarstwa Społecznego w Warszawie
•    Lange Oskar - profesor, ekonom, członek PAN (1952-55) – rektor Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie – obecnie SGH
•    Legowicz Jan - profesor filozofii PAN
•    Liwowski Bolesław - doktor ekonomii, Uniwersytet Łódzki
•    Marmura Czesław - płk doktor nauk medycznych, WAM w Łodzi, obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi
•    Masztalerski Jerzy Feliks - profesor radiologii, członek PAN
•    Matysiak Anna - doktor ekonomii, SGH
•    Mendelski Tadeusz - doktor filozofii, Uniwersytet Łódzki
•    Michalak Wojciech - profesor lotnictwa, Akademia Sztabu Generalnego Wojsk Polskic
•    Michalski Zenon Janusz - docent prorektor, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona  Schillera w Łodzi
•    Nartonowicz- Kot Maria - profesor nadzwyczajny doktor habilitowany historii, Instytut Historii Uniwersytet Łódzki
•    Nawrocki Ryszard - doktor nauk technicznych, University of Michigan
•    Nowak Krzysztof - doktor nauk o kulturze fizycznej, Akademia Wychowania  Fizycznego w Katowicach
•    Nowak Tadeusz - profesor historii,  Instytut Historii, Uniwersytet Łódzki
•    Polakowski Krzysztof Zbigniew - doktor filozofii,  Uniwersytet Warszawski
•    Pacan-Broniarek Lidia - doktor filologii, Uniwersytet J. Kochanowskiego w Kielcach filia Piotrków Tryb.
•    Paśnikowska-Kubacka Anna obecnie Kubacka–Fernandez  - doktor chemii,  PAN, obecnie Uniwersytet w Madrycie
•    Pawlas Szymon - doktor lingwistyki, Uniwersytet Warszawski
•    Pawlikowska-Piotrowska Aleksandra - doktor psychologii, Uniwersytet Warszawski
•    Pigoń Zdzisław - doktor nauk ekonomicznych,
•    Piotrowski Jerzy Krzysztof - doktor nauk technicznych, Politechnika Warszawska
•    Podlasiak Stefan - doktor chemii,
•    Prus Grzegorz - doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
•    Pruski Janusz Jerzy - doktor habilitowany nauk  medycznych, Akademia Medyczna, Poznań
•    Pruski Stanisław - doktor,  Uniwersytet w Toruniu
•    Przełęcki Marian Adam - profesor filozofii, Uniwersytet Warszawski
•    Pusz Wiesław Wacław - profesor doktor habilitowany, filolog, Uniwersytet Łódzki
•    Pyziak Michał - doktorant prawnik, Uniwersytet Łódzki
•    Rytter Wojciech - profesor doktor habilitowany matematyki, Uniwersytet Warszawski
•    Pilarski Sebastian - doktor historii, IPN – Oddział Łódź
•    Sadowski Witold - doktor matematyki, Uniwersytet Warszawski
•    Składowski Konrad - doktor prawa, Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji
•    Skrzypińska-Augustyniak Halina Aleksandra - doktor habilitowany biologii, Uniwersytet Poznański                                                                           
•    Sroczyński Henryk - doktor geografii,
•    Stachowski Stanisław - profesor językoznawstwa, UJ, Kraków
•    Stępniewski Włodzimierz - doktor filozofii literatury,  Uniwersytet Warszawski
•    Syski Jacek Andrzej - doktor filozofii, Instytut Filozofii PAN
•    Szeszenia – Dąbrowska Neonila - profesor doktor habilitowany doktor nauk medycznych, Uniwersytet Medyczny w Warszawie
•    Szkodzik Jarosław - doktor biologii,  Uniwersytet Łódzki
•    Szmidt Krzysztof Jan - profesor doktor habilitowany, socjolog, Uniwersytet Łódzki
•    Szuster Andrzej - doktor nauk technicznych, Politechnika Warszawska
•    Szymanowski Tadeusz - doktor botaniki, Politechnika Warszawska
•    Świątkowska Wanda - doktor filologii, Uniwersytet Jagielloński
•    Tomanek Jakub - profesor botaniki,  SGGW  
•    Walaszczyk – Iskra Anna - doktor nauk o kulturze fizycznej, Akademia Wychowania Fizycznego, Katowice
•    Walczak Urszula - doktorant prawa, Uniwersytet  Ekonomiczny w Krakowie
•    Wawrzyńczyk Jan - profesor ekonomii, Uniwersytet Łódzki
•    Wąs Łukasz - doktorant nauk technicznych, Politechnika Łódzka
•    Wieczorkowski Jan - doktor nauk prawniczych, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
•    Witczak Krzysztof Tomasz- profesor językoznawstwa, Uniwersytet  Łódzki
•    Wojewódzki Tadeusz - doktor biologii i oceanografii, członek Komitetu Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES)
•    Wołczyk – Orzechowska Maria - doktor nauk medycznych, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, neurolog
•    Wójcicka Anna - doktor farmacji
•    Wrzeciono Beata – filolog - germanista, Uniwersytet Łódzki
•    Zysiak- Stevenson Krystyna - doktor filologii, Uniwersity Cambridge
•    Żemigała Marcin - doktor nauk ekonomicznych, Uniwersytet Warszawski
•    Życzyńska- Potajało Urszula - doktor mikrobiologii, Uniwersytet Warszawski

 

Wybitni sportowcy I Liceum Ogólnokształcącego:

•    Adamus Beata, koszykówka, Mistrzostwa Europy 1983, 1984
•    Barański Kamil, lekkoatletyka, Mistrzostwa Świata Juniorów 2004, Halowe Mistrzostwa Europy 2007, Halowe Mistrzostwa Polski 2003, 2004, 2007, Mistrzostwa Polski Seniorów 2006,2007, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2005, 2006
•    Ciach Maria, rzut oszczepem, Igrzyska Olimpijskie 1952
•    Danaj Kamila, łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Polski Juniorów 2005, 2006, Mistrzostwa Polski 2005, 2006,2007, Uniwersjada 2007, Puchar Świata 2007
•    Dębowska Aleksandra, łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Świata 2009, 2010, Mistrzostwa Polski Juniorów 2009, 2010, Mistrzostwa Polski 2009, 2010, 2011, 2012, 2013
•    Dula Tomasz, skok w dal, 3- skok, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2009, Mistrzostwa Polski Juniorów 2006, Halowe Mistrzostwa Polski 2008, Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów 2009, 2010, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2009
•    Gawłowski Wiesław, siatkówka, Igrzyska Olimpijskie 1972, 1976, 1980, Mistrzostwa Świata 1974, 1977, 1978, Mistrzostwa Europy 1971, 1975, 1977, 1979
•    Jabłońska Agata, łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Świata Juniorów 2009, 2010, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2008, Mistrzostwa Polski Juniorów 2011
•    Jagielska Natalia, radiomodelarstwo, Mistrzostwa Świata 2007,2008, Mistrzostwa Polski
•    Jancewicz Donata, skok wzwyż, Mistrzostwa Świata Seniorów 1999, Mistrzostwa Europy Seniorów1998, Mistrzostwa Polski Seniorów 1998, 1999, 2000
•    Kacprzyk Aleksandra, lekkoatletyka, Mistrzostwa Polski 1984
•    Kapruziak Aleksandra, łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Świata 2013, Puchar Świata 2012, 2013, Mistrzostwa Europy Dzieci i Młodzieży 2013, Mistrzostwa Polski 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2012, 2013
•    Karliński Stanisław, lekkoatletyka, Mistrzostwa Polski 1985
•    Kmiecik Iwona, łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Polski Juniorów 2003
•    Kornacki Henryk Władysław, koszykówka, Mistrzostwa Polski 1960
•    Ksyt Karolina, łyżwiarstwo szybkie, Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata 2013, Puchar Świata 2007, 2008, Mistrzostwa Europy Dzieci i Młodzieży 2002, Mistrzostwa Europy 2011, Mistrzostwa Polski 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, Mistrzostwa Polski Juniorów 2003, 2004, 2009
•    Kostanek Henryka, kajakarstwo, Mistrzostwa Polski 1977
•    Kobendza Wiktor, lekkoatletyka, siatkówka, Mistrzostwa Polski 1957, 1959
•    Lechowicz Arkadiusz, rzut oszczepem, Mistrzostwa Polski 1968
•    Melon- Grzywacz Barbara, lekkoatletyka, Mistrzostwa Europy 1994, Puchar Europy 1989, Mistrzostwa Polski 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, Uniwersjada 1991
•    Michalak Janusz, siatkówka, Mistrzostwa Polski 1965, 1966
•    Muchlada Klaudia, lekkoatletyka, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2012, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2013
•    Nowak Krzysztof, lekkoatletyka, Mistrzostwa Polski 1985, 1986
•    Nowosielski Rafał, lekka atletyka – 100 m, 200 m, 400 m, Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych 1991-1993
•    Olejnik Elżbieta, dysk, Mistrzostwa Polski 1984
•    Piechowski Dawid, skok wzwyż, Europejska Olimpiada Młodzieży 2003, Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych 2003, Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych 2003, Mistrzostwa Polski Młodzików 2001, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2002, 2003, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2003, Mistrzostwa Polski Juniorów 2005, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2005,Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2007, 2008
•    Podgórski Jerzy, siatkówka, do 1966 reprezentant Polski  
•    Raszkiewicz Teresa, kajakarstwo, Mistrzostwa Polski 1976, 1981
•    Rodacka Dominika, lekkoatletyka, Mistrzostwa Polski 1983
•    Ronek Aneta, łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Polski Juniorów 1994, 1995, Mistrzostwa Polski 1991, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997
•    Rybak Ewa, lekkoatletyka, Mistrzostwa Świata 1997, Mistrzostwa Europy 1998, Mistrzostwa Polski 1996, 1997, 1998, 2002, Uniwersjada 1999
•    Rusiecka Joanna, kula, Mistrzostwa Polski 1983,1984,1985
•    Sidorowicz Mirosława, kajakarstwo, Mistrzostwa Polski 1977, 1978, 1979
•    Starnawski Andrzej, lekka atletyka (trójskok), Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych 1991, Halowe Mistrzostwa Polski 1993
•    Szymczyk Jerzy, siatkówka, Igrzyska Olimpijskie 1968, Mistrzostwa Świata 1966, 1970, Puchar Świata 1965, Mistrzostwa Europy 1976, Mistrzostwa Polski 1958, 1959
•    Śmiałek Tomasz, skok wzwyż, Mistrzostwa Świata Juniorów 2000, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2001, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów 1999, 2000, Mistrzostwa Polski Juniorów 1999, 2000, Mistrzostwa Polski Seniorów 2000, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2001
•    Walczak Dariusz, siatkówka, Mistrzostwa Polski 1971
•    Walczak Urszula, karate, Mistrzostwa Europy 2002
•    Walecka Katarzyna, karate, Mistrzostwa Świata Shotokan 2008, Mistrzostwa Polski
2007, 2008
•    Wieprzkowicz Jolanta, lekkoatletyka, Mistrzostwa Polski 1989, 1990
•    Wojtaszek Ewa, kajakarstwo, Igrzyska Olimpijskie 1980, Mistrzostwa Świata 1979, 6-krotna Mistrzyni Polski
•    Wojtaszek Jolanta, kajakarstwo, Mistrzostwa Polski 1977, 1978
•    Wroniszewski Maksymilian, lekkoatletyka, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2007, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2008
•    Zakrzewski Leszek, siatkówka, Mistrzostwa Polski 1973, 1976
•    Zakrzewska Marta, lekkoatletyka, Halowe Mistrzostwa Polski 2008, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2008
•    Ziętara Iwona (lekka atletyka 100m, 200m, 400m) Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada młodzieży 1990 - 1993

 

Wybitni trenerzy:

•    Biniek Karol, lekkoatletyka, współtwórca sukcesów; Barbary Melon, Jolanty Wieprzkowicz, Mirosławy Ząbeckiej, Dominiki Rodackiej, Iwony Ziętary, Rafała Nowosielskiego, Andrzeja Starnawskiego
•    Grabolus Marek, lekkoatletyka, współtwórca sukcesów Kamila Barańskiego, Tomasza Duli, Donaty Jancewicz, Dawida Piechowskiego, Tomasza Śmiałka,
•    Lechowicz Arkadiusz – współtwórca sukcesów Ewy Rybak, Klaudii Muchlady, Elżbiety Olejnik, Joanny Rusieckiej
•    Wiliński Jerzy, koszykówka, trener zespołu II Ligii RKS Lechia
•    Włodarczyk Karol, lekkoatletyka, współtwórca sukcesów Wandy Panfil, Krzysztofa Brojewskiego, Romana Kaźmierskiego, Bogusława Pawełkiewicza, Marka Szymańskiego, jego zawodnicy ogółem w Mistrzostwach Polski zdobyli 15 złotych,
20 srebrnych i 5 brązowych medali
•    Żegota Sławomir, koszykówka, Międzynarodowy Turniej 1993, 1994, 1996, 1997, 1998