Felieton tygodnia strona 4
Moja opowieść strona 5
"Nie strzel gafy" strona 6
Podróże strona 7
Kulturalnie i ciekawie strona 8
Co warto obejrzeć strona 9
Muzyka strona 10
Sport strona 11
Sport strona 12
Humor strona 13
Redakcja strona 14

Rok szkolny jak wyścig Formuły 1

Gdybyśmy mogli nasz rok szkolny porównać do typowego wyścigu Formuły 1, bylibyśmy aktualnie zaraz przed pierwszą zmianą opon. Nikt jeszcze nie wyleciał z toru i nie do końca wiemy, kto wygra ten wyścig. Dochodzi do pierwszych manewrów wyprzedzania. Przed nami połowa dystansu i pierwsze kluczowe momenty dla 10-miesięcznego wyścigu. Dla tych, którzy nie radzą sobie nadzieją może być safety-car, czyli sprawdzian poprawkowy z całego pierwszego półrocza. Zjazdem do swych mechaników będzie zbliżające się zebranie i to wtedy nasi rodzice ocenią jak radzimy sobie na torze. Interesujące jest kto nie wytrzyma tempa wyścigowego i zjedzi z toru, a kto przez niesportowe zachowanie otrzyma „czerwoną kartkę” od naszych nauczycieli, czyli organizatorów zawodów. Życzymy wszystkim uczniom, aby uważali jak jadą w wyścigu, aby dojechali do mety cali i zdrowi oraz aby nie uszkodzili swego bolidu.

NEMUS cz. 3

Nieprzenikniona ciemność wokół, wilgotne podłoże pod nim. Zaczął zastanawiać się, ile czasu już tu spędził. Minuty, godziny? Czuł pulsowanie w głowie, a poruszanie sprawiało mu niemałą trudność. Gdy spróbował delikatnie przekręcić się na plecy, poczuł ostre kłucie w żebrach. Mimo usilnych prób nie mógł się podnieść. Niewiele pamiętał, ale zanim go tu wtrącono, nie uświadczył raczej zbyt dobrego traktowania. Wszystko to było tak nierealne... Nie rozumiał, czemu przywieziono go tutaj, do twierdzy. Mógł być dla nich pomocny? Ale, w czym? Zdawali sobie przecież sprawę z tego, że strażnicy nie wyjawiają swoich sekretów.. Powody, dla których trzymają go przy życiu muszą być inne. A może to, co go właśnie spotyka, to właśnie kara? Nowy sposób na rozprawienie się z przeciwnikiem? Zostawienie go w samotni, by umarł z wycieńczenia i głodu, lub oszalał w ciemności? Mort bał się tego, co może jeszcze nastąpić. Wiedział, że przyjdzie dzień, w którym przyjdzie mu zapłacić za całe swe poświęcenie, nie myślał jednak, że tak będzie to wyglądało.
Rozmyślania te przerwał odgłos kroków. Ktoś się zbliżał. Szczęk zamka i wycie zardzewiałych zawiasów. Przez otwarte drzwi do pomieszczenia wpadła niewielka ilość światła pochodni. Cela była niewielka i mokra, zaś w jej kątach...
- Mój Boże – wyjąkał Mort, w tym momencie zauważył, bowiem trzy truchła. Każde z nich miało na sobie ciemny płaszcz z charakterystycznym zapięciem tuż pod szyją. Wygląd wskazywał, iż znajdowali się tam od dawna, choć mężczyzna nie mógł być tego pewien. Szczury i inne stworzenia też zrobiły swoje. Nawet w tym momencie niewielki gryzoń przebiegł po nogach jednego ze strażników. Mort z lekkimi mdłościami odwrócił wzrok w stronę drzwi. Czekało w nich dwóch umundurowanych chłopaczków, mieli może po 16 lat. Wystraszonymi oczyma śledzili jego ruchy. W końcu jeden z nich odważył się na wejście do celi, postawił go na nogi i rozżalonym głosem wydukał:
- Tak mi przykro, tak mi potwornie przykro...
Potem słowa uwięzły mu w gardle. Młodzieńcy prowadzili go korytarzami w górę budynku ze łzami na twarzach. A on nie rozumiał, wciąż niczego nie rozumiał....

Rozmowy telefoniczne

Jeżeli Twoja przyjaciółka ma chęć i mnóstwo czasu na bardzo długie rozmowy telefoniczne, pamiętaj, że nie masz obowiązku wysłuchiwania godzinami jej wszystkich spraw. Powiedz, wprost, że bardzo przepraszasz, ale teraz nie masz czasu, jutro klasówka, a ty musisz się uczyć lub robisz coś równie ważnego i nie możesz dłużej rozmawiać. Nadmień, że chętnie się z nią spotkasz i wtedy wysłuchasz wszystkiego. Nie powinnaś mieć też z tego powodu wyrzutów sumienia, ponieważ nie zawsze musimy mieć tyle samo czasu, co osoba po drugiej stronie. Korzystając z telefonu również należy przestrzegać dobrych manier. Nietaktem jest dzwonienie do kogoś przed 6 rano i po 22 wieczorem. Zawsze, kiedy dzwonisz zapytaj czy druga osoba może w tym momencie rozmawiać, jako że może być zajęta lub znajdować się w miejscu, w którym konwersacja nie będzie mile widziana. Jednak zawsze staraj się przekazywać informacje dokładnie, aczkolwiek zwięźle. Następnie przed wejściem do szkoły, kościoła, teatru itp. zawsze wyciszaj telefon. Gdy dzwonisz na początku przedstaw się, aby nikt nie miał wątpliwości. W miejscu publicznym w autobusie, tramwaju, na przystanku, w sklepie nie mów zbyt głośno, lepiej będzie, jeżeli nie wszyscy będą wiedzieli, o czym rozmawiasz. Jak widać nawet używając telefonu należy przestrzegać kultury, a wcielając te zasady w życie na pewno już nigdy nie będziesz musiała/musiał się wstydzić.

Venezia

Nadszedł nowy tydzień ,a ja chcę wam przedstawić jedno z pięknych miejsc znajdujących się we Włoszech. Wszystko, co tam zwiedziłam było dla mnie niezwykłe i szokujące. Urzekł mnie niepowtarzalny charakter maleńkich urokliwych uliczek, gdzie w licznych kawiarenkach ludzie popijają poranną kawę. Łagodny klimat Wenecji sprawia, że zarówno w ciągu lata, jak i w czasie jesiennych miesięcy można spotkać tu tłumy turystów. Będąc w tym mieście zakochanych nie zapomnijcie popłynąć gondolą. Ze względu na swoje położenie na bagnistych wyspach Morza Adriatyckiego jest tu imponująca liczba kanałów. To dlatego bardzo popularnym środkiem lokomocji stały się tramwaje, oczywiście wodne. Najsłynniejszym mostem w Wenecji jest most wspomnień, zawdzięczający swą sławę literatom różnych epok. Zachęcam was również do zwiedzenia Bazyliki św. Marka (patrona miasta) oraz Palazzo Ducale, czyli Pałacu Dożów. Wyjątkowym czasem w Wenecji jest karnawał, którego nieodłącznym symbolem jest maska wenecka.


W głąb duszy bohatera, czyli o kinie psychologicznym


BIEL/CZERŃ I SZAROŚCI

Każdy film opowiada historię, która może zaskoczyć widza, rozweselić, zachwycić, onieśmielić, zdegustować, zanudzić lub zaintrygować. I każda z nich zagłębia się w motywy głównego bohatera, śledząc jego losy na ekranie i przedstawia go – zgodnie z intencją i zamysłem reżysera, – jako protagonistę lub antagonistę. I nie jest to czymś złym, wręcz przeciwnie – zachodni twórcy filmowi już dawno nauczyli się, że to kontrastowi bohaterowie sprawdzają się na ekranie, dokładnie tacy, do których widz jest w stanie szybko się przywiązać. A co, jeśli ktoś preferuje niejednoznaczności, zagadki, kreację aktorską i „drugie dno” opowieści? Kiedy zamiast prostych obyczajowych scen, ktoś woli obserwować jak bohater na ekranie postrzega innych, jak radzi sobie z problemami, jak kieruje swoimi emocjami czy też jak radzi sobie z zaburzeniami osobowości. Tych zainteresuje z pewnością kino psychologiczne.

BEZ GRANIC

Kinematografia, jak żadna inna dziedzina sztuki, została poddana podziałowi na gatunki, począwszy od dramatów i thrillerów poprzez musicale i romanse, a na filmie płaszcza i szpady kończąc (tak, to także gatunek). A tak naprawdę granice są bardzo niewyraźne. Ktoś może pomyśleć, że każdy film podchodzi pod gatunek filmu psychologicznego, bowiem każdy przedstawia historię człowieka ze wszystkimi aspektami: jego myślami, ambicjami, lękami, marzeniami, działaniami i motywami, jakimi się kierował. Ale mówiąc o kinie psychologicznym, mamy na myśli filmy i produkcje, które skupiają się li i jedynie na mechanizmach i prawach rządzących ludzką psychiką. Ktoś mógłby stwierdzić, że taki rodzaj filmów może nużyć z powodu braku akcji. Chociaż raczej trudno byłoby zarzucić „Podziemnemu kręgowi”, filmowi równie brutalnemu, co genialnemu, zanudzanie widza na ekranie… Gatunkiem bliskim do wymienionego jest także kino psychodeliczne (Pies andaluzyjski), a czasem i nawet surrealistyczne (Sanatorium pod klepsydrą).

W JEDNYM AKAPICIE

Poniższe filmy są naprawdę wspaniałe i warte obejrzenia, lecz trzeba się o tym przekonać samemu. Dlatego też zamiast opisów czy analiz – krótkie wymienienie dobrych tytułów od tych najbardziej pasujących do definicji („Lot nad kukułczym gniazdem”) jak i tych, które są tylko niejako związane z umysłem i duszą jednostki. Wymienienie ich ma to na celu pokazanie różnorodności tego gatunku.

Dwa w jednym, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmów – „Podziemny krąg”, pokazujący negatywnie korporacyjne firmy i zepsucie społeczeństwa oraz bunt głównego bohatera przeciw temu. Z Tylerem zawsze łatwiej w życiu. Czasem granica między normalnością a obłąkaniem wydaje się nie istnieć, za to relacja między pacjentem szpitala psychiatrycznego a siostrą oddziałową jest jak najbardziej ostra i widoczna, zwłaszcza, jeśli ta druga jest antagonistą nieszablonowym jak w „Locie nad kukułczym gniazdem”. Inny obraz szpitala przedstawiony jest w „Przerwanej lekcji muzyki”, gdzie ukazana została inność jednostki i niemożność odnalezienia się w rzeczywistości. To ekranizacja powieści Susanny Kaysen pod tym samym tytułem. Chorobliwe pragnienie doskonałości dostrzegamy w „Czarnym łabędziu”. Cóż może być doskonalszego niż praca nad własnym ciałem i umysłem, o ile tylko nie przekroczy się pewnej granicy? W „K-PAX” to główny bohater – Prot, przekonuje o swoich racjach lekarza, a nie odwrotnie. Problem zaczyna się, kiedy psychiatra zaczyna wątpić we własną naukę i wierzyć pacjentowi. „Szósty zmysł” natomiast, opowiada o psychiatrze pragnącemu pomóc małemu pacjentowi, samemu ignorując problemy w małżeństwie. I choć film znany jest głównie ze sceny kulminacyjnej, to nie sposób zaprzeczyć, że to film psychologiczny. Senny koszmar bohaterki czy rzeczywiste wydarzenia? Mowa o „Dziecku Rosemary” Polańskiego, które można interpretować na wielu płaszczyznach. Bergmanowskie „Milczenie” to historia sióstr i chłopca w podróży. Cisza i stateczność, ale wypełniona napięciem po brzegi. Mało znany „Dom z piasku i mgły” to kino nie tylko psychologiczne, ale i społeczne. Dom jest tu ostoją, o którą są w stanie walczyć dwie strony – jego była mieszkanka i rodzina, pragnąca żyć w spokoju. Kto ostatecznie dostanie dom i jaką cenę zapłaci? Narkolepsja pojawia się w „Moim własnym Idaho” i objawia się nagłym zasypianiem w nieoczekiwanych miejscach. Narkoleptyk poszukuje matki razem z przyjacielem i jest zmuszony do haniebnego wręcz i pustego stylu życia, w którym oboje próbują znaleźć jakiś większy sens. O wyborach i ich konsekwencjach mowa w klimatycznym filmie „Donnie Darko”. Główny bohater przeżywa katastrofę i dostaje drugą szansę, choć nie wiadomo, czy to nie umysł płata mu figle. A wszystko to w małej, nietypowej mieścinie, która skrywa tajemnice. Podobnym filmem do wcześniej wymienionego (i często z nim porównywanego) jest „Efekt motyla”. Chcąc dobrze, możemy czynić źle. Faust miał nieco odmienny problem niż Evan: „Jam jest tą siłą, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.” Oba filmy to pozycje obowiązkowe dla lubiących podróże w czasie. Chronologia „Memento” jest całkowicie zaburzona i w tym właśnie tkwi jej cały urok. To opowieść o mężczyźnie, który zapomina wydarzenia po upływie krótkiego okresu czasu, a w pamiętaniu pomagają mu szybko zrobione zdjęcia z lakonicznymi opisami. Zakończenie/początek (w zależności od punktu widzenia) jest niesamowite. Znana chyba każdemu „Incepcja” to nietypowy heist movie, którego akcja dzieje się w wielopoziomowym śnie. Co wolimy, realny świat czy ten senny, wykreowany według naszych zachcianek i pragnień? Geniusz człowieka przedstawia „Piękny umysł”, w którym to matematyk Nash opracowuje teorię gier. W najważniejszym momencie zawodzi go umysł, na którym tak polegał. W „Powtórzeniach” ten sam dzień jest przeżywany od nowa. Trójka młodych ludzi początkowo cieszy się z takiego obrotu spraw, ale szybko odkrywa, że ich psychika tego nie zniesie. Nie mogą zmienić nic, choć bardzo tego pragną. I na koniec coś z kina rodzimego: „Dług” to historia oparta na wydarzeniach autentycznych. Pomysł na biznes nie udaje się, wszystko szybko przemienia się w dramat. Ludzie przyparci do muru zawsze podejmują desperackie kroki. „Sanatorium pod klepsydrą” to ekranizacja powieści Brunona Schulza. Surrealistyczna rzeczywistość, w której żyje zmarła, acz ukochana przez głównego bohatera osoba. Któż nie pragnąłby takiego świata?

REŻYSERSKI FACH

Sztuka reżyserska lekką nie jest. Warto, zatem wspomnieć twórcach, którzy nie dość, że są dobrzy w swojej profesji, to jeszcze mają w swoim dorobku tytuły stricte psychologiczne. Zacząć można śmiało od szwedzkiego reż. Ingmara Bergmana, którego czarno-białe (a w późniejszym okresie twórczości kolorowe) filmy zachwycają do dzisiaj, nawet mimo swojej statyczności. A ponieważ nie wypada chwalić tylko zagranicznych twórców, warto wspomnieć o Krzysztofie Kieślowskim (znanym najbardziej z „Dekalogów”), który nagradzany był raz za razem za wspaniałe obrazy psychologiczne. Z bardziej współczesnych i rozpoznawalnych twórców wymienić można Darrena Aronofsky’ego. Nie ma na razie zbyt wielu produkcji w dorobku, ale te już nakręcone są niezwykle oryginalne. Istnieje również wiele innych twórców, którzy chętnie reżyserują ten gatunek kina lub czerpią z niego.

Było już nieco o książce, teraz przyszedł czas na film. W połowie listopada wkracza do kin, oczekiwana przez miliony na całym świecie druga część filmu z sagi Zmierzch – „Przed świtem”. Saga się kończy. Miłość trwa wiecznie. Bella i Edward są wreszcie naprawdę szczęśliwi. Ona należy już w pełni do świata swego ukochanego. Jest istotą nieśmiertelną, obdarzoną niezwykłą mocą. On ma przy sobie dwie ukochane kobiety – żonę i córeczkę Renesmee. Wydaje się, że nic już nie może zmącić ich szczęścia. A jednak rodzina Cullenów staje w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Zapowiada się interesująco, lecz jeśli ktoś już wcześniej przeczytał książkę, wie, co się wydarzy, jednak warto wybrać się do kina, zobaczyć filmową interpretację powieści. Tak, więc zachęcam do wybrania się do kina. Jeśli ktoś byłby zainteresowany 16 listopada od 21 wieczorem do 8 rano w kinie Helios w Piotrkowie można obejrzeć maraton filmowy z całą sagą. Cena biletu mieści się w granicach 35-39 złotych.

A jeśli ktoś nie przepada za tym całym zamieszaniem związanym ze Zmierzchem, polecam film Skyfall, który jest 23. filmem o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości. Za kamerą po raz pierwszy stanął Sam Mendes – twórca m.in. „American Beauty”, „Drogi do szczęścia” i „Jarhead’a”. Film będzie kontynuacją stylu „nowego” Bonda, który zapoczątkowało przełomowe „Casino Rovale” z Danielem Craigiem w roli głównej. W „Skyfall” zobaczymy również nowe gorące gwiazdy-Javiera Bardema w roli czarnego charakteru oraz Raplha Fiennesa, którego postać owiana jest to tej pory tajemnicą. W roli dziewczyny Bonda wystapi zjawiskowa Berenice Marlohe. Film polecają osoby, które już obejrzały film, więc nie pozostaje mi nic innego tylko zachęcić do oglądania.



Witajcie ponownie! Co tydzień przygotowuję dla was najlepsze hity, więc zobaczmy co było najlpopularniejsze w tym tygodniu:

1.Enej - Tak Smakuje Życie

2.Ewelina Lisowska - Nieodporny Rozum

3.Gossip - Move In The Right Direction

4.Lykke Li - I Follow Rivers (The Magician Remix)

5.Maroon 5 - One More Night

6.Flo Rida - I Cry

7.David Guetta & Sia - She Wolf

8.Adele - Skyfall

9.Pectus - Barcelona

10.Otto Knows - Milion Voices

Słowo o artyście... David Guetta

David Guetta urodził się 7 listopada 1967 w Paryżu. David to jeden z najlepszych DJ-ów na świecie oraz producent muzyczny. Jako 14 - letni zaczął mixować. W wieku 17 lat rozpoczął swoją pierwszą pracę, ale popularność przyniósł mu dopiero kawałek "Up&Way" nagrany z Robertem Owens'em w 1992 r. Od tej pory został zapraszany na najbardziej prestizowe imprezy w Europie, a w szczególności w Paryżu. W 2002 roku, wydał swój pierwszy album zatytułowany "Just a Little More Love", jednak najwiekszą popularność i rozgłos na całym świecie zyskał po wydaniu płyty "Blaster" w 2004 roku. David Guetta w Polsce pojawił się 3 razy, a ostatnio w lipcu 2012 roku na Sunrise Festival w Kołobrzegu. Podsumowując, moim skromnym zdaniem David to najlepszy DJ na świecie, który tworzy super muzykę, potrafi wypromować każdą swoją płytę oraz każdego wykonawcę z którym nagrywa. A wy co o nim sądzicie?

Dzisiaj porcja newsów o piłce ręcznej i pływaniu.

W dniach 05 – 07. 11. 2012 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zawody odbywały się w Gastronomiku. W poniedziałek grała grupa A. W grupie rywalizowały zespoły I LO, ZSP 6, II LO, ZSP 2. Nasze dziewczęta pokonały rywalki bez problemu i zajęły w swojej grupie I miejsce. We wtorek odbyły się mecze grypy B. W środę, 07.11 natomiast finały, w których rywalizowały zespoły I LO, III LO, ZSP 1, ZSP 2. W pierwszym półfinale nasze dziewczyny trafiły na bardzo silny zespół z Mechanika (ZSP 1) i uległy im 8:4. Porażka ta zdecydowała, że w finale mogły grać tylko o brązowy medal. Mecz o trzecie miejsce rozgrywały z ZSP 6 i wygrały 7:5.

1. ZSP 1
2. III LO
3. I LO
4. ZSP 6

Chłopcy swoje zmagania zaczną w poniedziałek.

Oto znakomita drużyna:
Kamila Jakuszenkow 2c
Paulina Dziedzic 2e
Sylwia Mitura 2f
Weronika Garstka 3e
Paulina Socha 3f
Olga Piotrowska 3b
Daria Szczerba 3e
Daria Józwik 2e
Aleksandra Dzianach 1b
Martyna Martyka 2f
Magdalena Łaska 2f


W dniu 08.11 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkól Ponadgimnazjalnych w Sztafetach Pływackich. Chłopcy zdeklasowali swoich rwali, zajmując I miejsce i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Dziewczętom, zabrakło tylko 2 sekund, by pokonać koleżanki z II LO i zajęły II miejsce.

Skład sztafety dziewcząt:
Weronika Pakowska 3e
Martyna Kaczmarek 3c
Paulina Bednarek 2b
Patrycja Chojnacka 1f
Anna Janich 2b
Aleksandra Błaszczuk 1e
Kinga Justyna 1c
Aleksandra Kapruziak 1c
Aleksandra Deredas 2c
Kinga Przybysz 2a
Rezerwowe:
Magdalena Piotrowska 2a
Żaneta Madzio 3f
Skład drużyny chłopców:
Jakub Porczyk 2f
Dawid Latocha 2e
Jan Krawczyk 2a
Igor Borysowski 3b
Filip Urbańczyk 2d
Dawid Węglarski 3c
Wojciech Braor 3d
Mateusz Witkowski 2e
Kamil Kosz 1f
Bartek Papis 2d
Przemysław Skobel 2a
Rezerwowi:
Jakub Woźniak 2a
Bartek Dębiec 1f





Piłka siatkowa- terminarz meczów

JUNIORZY- 25 listopada o godz. 10.00 - LECHIA II- EKS Skra Bełchatów

SENIORZY- 24 listopada o godz. 18.00 - LECHIA - Volley Działoszyn


Mały mól pierwszy raz samodzielnie wyleciał z szafy, zrobił rundkę i wrócił na płaszczyk. Stary mól pyta:
- Jak poszło?
- Chyba dobrze, bo wszyscy klaskali.

**********


Pewnego dnia Jaś dostał jedynkę z historii i mówi:
- Tato, znów dostałem jedynkę.
- Jak to- denerwuje się tata
- No wiesz, historia lubi się powtarzać.

**********


Jaś pod koniec roku szkolnego przychodzi do domu. Tata się go pyta:
- Jasiu, gdzie masz świadectwo?
- Pożyczyłem koledze, bo chciał nastraszyć rodziców.

**********


Myśliwy podchodzi do kolegi, także myśliwego. Widząc leżącego niedźwiedzia pyta:
- Ile razy strzelałeś?
- 10
- Ile razy trafiłeś?
- 0
- To dlaczego niedźwiedź nie żyje?
- Umarł ze śmiechu.

**********


Jedna jaskółka mówi do drugiej:
- Dziś będzie padać deszcz.
- Dlaczego tak sądzisz?
- Bo ludzie się na nas patrzą

Nasza Redakcja w roku 2012/2013

  • Maciek Skrzypek-REDAKTOR NACZELNY- to nasze „bystre oko szkoły”, bardzo charyzmatyczny i pomysłowy, w każdym wydaniu podsumowuje tydzień w swym „Felietonie tygodnia”
  • Kacper Wojtaszczyk-SZEF GRAFIKI I MONTAŻU- to on odpowiada za wirtualne istnienie gazetki, to nasza „złota rączka”, która dopracuje każdy element do perfekcji
  • Jakub Wujek- to nasz drugi specjalista od spraw wirtualnych
  • Agnieszka Białowąs- interesuje się kulturą, ale głownie tą, która dotyczy dobrego zachowania, podpowie ci, jak nie popełnić gafy
  • Kinga Bąk- specjalista od aktualności, to ona na bieżąco informuje nas, co dzieje się w naszym liceum, prawdziwy duch reportera
  • Sylwia Mitura- nasz obieżyświat, kocha podróże, dlatego pisze o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć, chce przedstawić nam świat od najlepszej strony, czy poprzez wędrowanie
  • Katarzyna Lenarcik- ona najlepiej wie, kto wygrał dzisiejszy mecz, kto zwyciężył na zawodach, to nasz korespondent sportowy (razem z Jakubem Porczykiem- specjalistą od siatkówki)



  • Kinga Kubacka- to prawdziwy znawca nowości filmowych i literackich, ona podpowie, na co wybrać się do kina, co poczytać wieczorami
  • Agnieszka Tarka- tropi wszystkie odkrycia i ciekawostki , zawsze nas czymś zaskoczy
  • Emilian Kowalczyk- interesuje się muzyką, przedstawia najnowsze trendy i ciekawych wykonawców
  • Jan Kącki i Michał Borysławski- odpowiadają za dowcip, z nimi nie można się nudzić, rozbawią cię do łez
  • Zuzanna Błażejewska- nasz redakcyjny literat wciągnie cię w tajniki swej powieści
  • Melania Wójcik, Marlena Szpath- nasz dział fotograficzny, to dzięki nim zobaczysz się na jednym ze szkolnych zdjęć

A naszym opiekunem jest p. Monika Socha

z